Tüm Haberler

Mustafa Kan

MÜDAHALE İHTİMALİ ARAP ÜLKELERİNİ ÜÇE AYIRDI


28 Aralık 2018 Mustafa Kan

Körfez ülkelerinin çoğu muhtemel müdahaleyi desteklerken, Mısır ve Cezayir gibi askeri yönetimlerin etkin olduğu ülkeler ile benzer bir müdahale sonucu iktidarın el değiştirdiği Irak, buna karşı çıkıyor. Bazı Arap ülkeleri ise çekimser davranıyor.  Uluslararası Stratejik Araştırmalar Kurumu`nda (USAK) görevli Lübnanlı araştırmacı Ali Bekir, Arap ülkelerinin ABD`nin Suriye`ye muhtemel müdahalesi konusunda, 3 farklı yaklaşım sergilediğini ifade etti.  "Bazıları müdahaleyi reddederken, bir grup tamamen destekliyor. Üçüncü grup ise bu konuya karışmaktan uzak duruyor" diyen Bekir, müdahaleyi reddeden gruptan bazılarının BM Güvenlik Konseyi`nden henüz bir karar çıkmadığını gerekçe gösterdiğini de hatırlattı.  Ancak bunun gerçeği yansıtmadığını ve bunun siyasi başka nedenlerden kaynaklandığını ifade eden Bekir, "Mesela müdahalenin reddedilmesi yönünde karar alan ülkeler arasında Esed

Devamı ...

CUNTA CAMİLERİ KAPATACAK


28 Aralık 2018 Mustafa Kan

Mısır`ın darbeci Generali abdulfettah el-sisi ve ordusu, şimdi de 2200 camiyi kapattırıyor. Mısır Vakıflar Bakanlığı Genel Müdürü Cemal Ali Younis yaptığı açıklamada, Cuma namazından sonra yapılan gösterilere işaret ederek, 2200 caminin kapatılmasına karar verdiklerini ve imamların ise başka görevlere naklediklerini belirtti. Mısır Din İşleri Yetkilileri, `Ordunun daha önce birçok camiyi yakıp yağmaladığını, şimdi ise camilerin çoğunun kapatılarak işlevsiz hale getirildiğini, kalan camilerin yetersiz olduğunu` belirttiler.

Devamı ...

GENÇLİĞİ YOZLAŞTIRAN KARMA EĞİTİMDİR.


28 Aralık 2018 Mustafa Kan

Eğitim Bir-Sen Diyarbakır Şube Başkanı Yunus Memiş, yeni bir Eğitim-Öğretim dönemine girerken, gençliği yozlaştıran karma eğitimin artık kaldırılması gerektiğini söyledi.

Devamı ...